Populația ar trebui să înțeleagă că deținerea și utilizarea petardelor fără autorizație poate fi pedepsită inclusiv cu închisoarea. Vineri, 1 decembrie, pe strada Pictor Ioan Sima din Zalău, în urma producerii unui zgomot, un echipaj de jandarmerie a verificat comportamentul suspect al unui tânăr, asupra acestuia fiind găsite mai multe materiale pirotehnice. În cauză, jandarmii au întocmit acte de constatare sub aspectul săvârșirii infracțiunii de „operaţiuni cu articole pirotehnice efectuate fără drept”, acte ce vor fi înaintate Parchetului de pe lângă Judecătoria Zalău pentru continuarea cercetărilor. Potrivit jandarmilor, orice operațiune…
Citeste mai mult