Arta este un mod de a ne vedea pe noi înșine. Un mod de a ne vedea lumea interioară- gândurile și convingerile noastre, sentimentele și emoțiile noastre, iubirile și aversiunile noastre. Uneori cu ajutorul artei descoperim gânduri banale sau chiar stupide sau alteori descoperim ceva profund cum ar fi modele de gândire din interiorul nostru […]
Expoziție de pictură semnată de artista Ruxandra Tâmbu, la Casa de Cultură din Cisnădie
Citeste mai mult