Curtea Bibliotecii Județene „Ovid Densusianu” Hunedoara din Deva a fost împodobită pentru sărbătorile de iarnă. Steluțe strălucitoare, luminițe, globuri, dar și multe alte decorațiuni au fost instalate în curte, dar și pe fațada clădirii.
Curtea instituției de carte din Deva este plină de ornamente de sărbători, care încântă privirile, în special, ale celor mici. Lângă bradul frumos împodobit, Moș Crăciun așteaptă, zâmbitor, scrisorile de la copii.
“Ne-am pregătit de Sărbătorile de Iarnă! Mulţumită sprijinului Consiliului Judeţean Hunedoara şi acest anotimp al cadourilor vine cu decoraţii frumoase care te transportă într-o lume de basm. Bradul de Crăciun este împodobit şi toată curtea te imbie la calm, voioşie, linişte şi pace. Să avem parte de toate acestea, de multă sănătate şi de bucurie în suflet! Vă aşteptăm cu mare drag să ne treceţi pragul! ”, au transmis reprezentanții Bibliotecii Județene „Ovid Densusianu” Hunedoara – Deva.
Sursa foto: Biblioteca Județeană „Ovid Densusianu” Hunedoara – Deva
Reprezentanții Bibliotecii Județene „Ovid Densusianu” Hunedoara – Deva le reamintesc micilor cititori că în Secţia de Împrumut Carte pentru Copii îi aşteaptă cărţile cadou sub brad. Până pe 22 decembrie, cei mai tineri posesori de permis de bibliotecă primesc în dar câte o carte, de la cele mai importante edituri din țară.
Acest articol FOTO| Curtea Bibliotecii Județene din Deva, împodobită pentru sărbătorile de iarnă a aparut prima data in Servuspress.
Citeste mai mult