În România se vorbește des despre digitalizare însă la alegeri, buletinele de vot se numără manual și se cară tot cu sacul. Este imaginea pe care o vedem și acum, de două zile în fața multor birouri electorale din țară. Este un semnal că sistemul de vot are nevoie de schimbări esențiale. Autoritatea Electorală Permanentă vrea să propună o dezbatere pe această tema însă abia anul viitor.Cu sacul de voturi în spinare și puțin mai odihniți, președinții mai multor …
Citeste mai mult