Comuna Vața de Jos este o frumoasă localitate din Țara Moților. Așezarea zărăndeană are în componență, pe lângă localitatea de reședință omonimă, alte 12 sate, acestea fiind Basarabasa, Birtin, Brotuna, Căzănești, Ciungani, Ocișor, Ociu, Prăvăleni, Prihodiște, Tătărăștii de Criș, Târnava de Criș și Vața de Sus. Proiecte mari în derulare Comuna Vața de Jos este […]
Acest articol Primăvară rodnică la Vața de Jos a aparut prima data in Servuspress.
Citeste mai mult