Așa cum era de așteptat, conductele vechi, corodate, unele având găuri foarte mari, dar care transportă apa caldă către locuințele racordate la sistemul de termoficare din municipiul Constanța continuă să producă pagube și neplăceri și să își arate vârsta. O nouă avarie s-a produs, săptămâna aceasta, pe rețeaua de transport nereabilitată încă și având în vedere că vanele de izolare de pe magistrale nu asigură etanșeitatea necesară realizării lucrărilor de …
Citeste mai mult