Peste 50 de elevi și profesori de la Colegiul C.D. Loga din Timișoara au ajuns la spital cu intoxicații. O parte au fost internați.
Situație alarmantă la Colegiul Național „C.D. Loga” din Timișoara. Peste 50 de elevi și profesori au ajuns la spital cu intoxicații, iar o parte au fost internați.
„Legat de situația de la Loga, la această oră pot spune că nu știm de la ce au apărut simptomele copiilor! Sunt în jur de 30 de copii, vreo 12 adulți afectați de aceleași simptome! O parte internați, o parte acasă”, a declarat Aura Danielescu, inspectorul școlar general al județului Timiș.
La cererea directorului unității de învățământ, Inspectoratul Școlar Timiș a luat decizia de a suspenda cursurile pentru ziua de miercuri.
La fața locului s-au deplasat și reprezentanți ISU Timiș, pentru a stabili cauza posibilă a intoxicației. Colegiul Loga nu are cantină.
Citeste mai mult