Zilele trecute, poliţiştii Inspectoratului de Poliţie Judeţean Sălaj, în colaborare cu polițiștii Serviciului Rutier din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Maramureș au desfășurat o acțiune comună, pentru prevenirea evenimentelor rutiere, combaterea conducerii autovehiculelor de către persoane aflate sub influenţa băuturilor alcoolice sau a drogurilor, precum și pentru depistarea şi tragerea la răspundere a conducătorilor auto care nu respectă regulile de circulație sau comit infracţiuni la regimul circulaţiei pe drumurile publice. Ca urmare a abaterilor constatate în trafic, au fost aplicate 220 de sancțiuni contravenţionale, dintre care 194 au fost pentru…
Articolul Viteza, bat-o vina! Zeci de sălăjeni au rămas fără permis apare prima dată în Magazin Sălăjean.
Citeste mai mult