Veștea și Scripcaru, planuri și strategii pentru fotbalul brașovean: „Dacă sunt lovele sunt de toate, nu vă faceți griji!“. Ce fotbaliști și oameni de fotbal din Brașov au fost la întâlnire
În plină campanie electorală, Adrian Veștea și George Scripcaru s-au întâlnit, duminică, cu numeroși oameni din fotbalul brașovean, foste glorii, dar și foști antrenori sau conducători. Atât Veștea cât și Scripcaru despre un proiect pentru fotbalul brașovean cu implicarea Consiliului Județean, dar și al Primăriei Brașov prin care „pot pune fotbalul brașovean pe picioare!”
Ce fotbaliști și oameni de fotbal din Brașov au fost la întâlnire
La întâlnire au fost prezenți Petre Cadar, Ioan Naghi, Bebe Manciu, Marin Barbu, Neluțu Mandoca, Gelu Moldovan, Marius Lăcătuș, Sandu Andrași, Marian Ivan, Dorin Arcanu, Mugurel Buga, Marian Ivan, Ionuț Pîrvu, Gabi Tamaș, Marian Constantinescu, Adrian Szabo, dar și Romeo Pașcu, Paul Enache, Vasile Dochița, Ilie Luca, Ciprian Anghel și Dorel Mezei. La întâlnirea cu cei doi politicieni au fost prezenți și oficialii AJF Brașov, Octavian Goga și Lucian Măiereanu, dar și fostul mare internațional Adrian Ilie. „Nu poți juca la #națională dacă nu ai o echipă #acasă! Despre echipa de acasă am discutat cu fostele stele ale FC Brașov și cu George Scripcaru, viitorul primar al Brașovului. Dar și despre cum, împreună, Primăria și Consiliul Județean Brașov, pot pune fotbalul brașovean pe picioare! De asemenea, ne preocupăm de infrastructura sportivă din municipiul Brașov, iar modernizarea Stadionului Tineretului este deja în lucru!”, este mesajul postat pe Facebook de Veștea.
„Dacă sunt lovele, sunt de toate…“
După mai bine de două ore de discuții, în mare parte, fără substanță, concluzia a fost trasă de Adrian Ilie. „Mai întâi să ieșiți primar (nr. către Scripcaru) și apoi vom putea vorbi de proiecte“. Și Marin Barbu a comentat în stilul caracteristic în timpul întâlnirii. „Dacă sunt lovele sunt de toate, nu vă faceți griji!“.
Articolul Veștea și Scripcaru, planuri și strategii pentru fotbalul brașovean: „Dacă sunt lovele, sunt de toate, nu vă faceți griji!“. Ce fotbaliști și oameni de fotbal din Brașov au fost la întâlnire apare prima dată în Monitorul Expres – Stiri Brasov.
Citeste mai mult