Camera Deputaților a adoptat legea care interzice vânzarea țigărilor electronice către minori. Deputații au admis mai multe amendamente care, inițial, au fost respinse.Noul proiectul de lege reglementează modificarea şi completarea Legii nr. 201/2016 precum şi a Legii nr. 349/2002. Pentru reducerea expunerii copiilor şi tinerilor la produsele de tutun, actul normativ propus extinde interzicerea comercializării prin automate, precum şi interzicerea vânzării către tinerii cu …
Citeste mai mult