Un tânăr tulcean de 17 ani s-a aruncat de pe un bloc în construcţie din Constanța
Forţele de intervenţie din Constanța au fost anunţate în această zi despre faptul că un tânăr cu identitate necunoscută s-a aruncat de pe un bloc în construcţie de pe strada Rubinului, din municipiul Constanța.
Echipaje de ambulanţă, poliţie şi jandarmerie au ajuns la faţa locului şi au încercuit perimetrul. Din nefericire, pentru victimă nu s-a mai putut face nimic iar medicii au pronunțat decesul.
Tânărul care a recurs la acest ultim gest avea 17 ani şi era din comuna tulceană Slava Cercheză. Acesta fusese dat dispărut cu o zi înainte după ce „a părăsit în mod voluntar imobilul din stațiunea Mamaia, unde locuiea fără forme legale.” – transmite IPJ Constanța.
În urma cercetărilor de la faţa locului şi a procedurilor de anchetă, se vor trage concluziile referitoare la această tragedie. Poliţiştii constănţeni au deschis un dosar de cercetare penală în acest sens.
Articolul Un tânăr tulcean de 17 ani s-a aruncat de pe un bloc în construcţie din Constanța apare prima dată în Tulcea noastra.
Citeste mai mult