După revenirea tunisiencei Mouna Jlezi, HC Zalău a mai bifat un transfer pentru sezonul viitor. Managerul Gheorghe Tadici a ajuns la un acord cu handbalista Cristina Alexandra Andriţa, o jucătoare în vârstă de 30 de ani, golgetera echipei CSM Galaţi în ultimele patru sezoane. Andriţa joacă atât pe postul de inter, cât şi pe cel de centru. „Mi-am dorit-o şi în sezonul trecut la echipă, dar era încă sub contract cu echipa din Galaţi, iar pretenţiile clubului din Galaţi erau prea mari”, ne-a precizat Gheorghe Tadici. Originară din Bucureşti, Cristina…
Articolul Un nou transfer la HC Zalău apare prima dată în Magazin Sălăjean.
Citeste mai mult