Perechea româno-chineză Monica Niculescu/Lin Zhu a fost învinsă de cuplul Asia Muhammad (SUA)/Aldila Sutjiadi (Indonezia) cu scorul de 7-6 (7/3), 4-6, 11-9, sâmbătă, în finala de dublu a turneului de tenis Trophee Clarins (WTA 125), de la Paris, dotat cu premii totale de 100.000 de euro.Niculescu şi partenera sa au cedat după două ore şi două minute de joc.Perechea româno-chineză a condus cu 7-3 în super tiebreak, a ratat o minge de break la 9-8, iar apoi au pierdut cu …
Citeste mai mult