Un tânăr de 20 de ani din Balș a fost prins, ieri, de polițiști în timp ce conducea un autoturism sub influența drogurilor.
Tânărul a fost oprit de polițiști, în jurul orei 19:30, pe strada Cireșului din oraș, pentru un control de rutină.
„Tânărul a fost testat cu aparatul DrugTest, care a indicat posibila prezență a substanțelor psihoactive, acesta fiind condus la o unitate spitalicească pentru prelevarea de mostre biologice, în vederea stabilirii cu exactitate a prezenței substanțelor în organism”, a transmis Inspectoratul de Poliție Județean Olt.
Pe numele acestuia, polițiștii au întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducerea unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe.
Citeste mai mult