Potrivit Primăriei Constanţa, în cele două zile de cod roșu și furtună (19 și 26 noiembrie) au fost dislocați aproximativ o mie de copaci și alte 50 de crengi mari au fost afectate de vremea rea, înregistrându-se pierderi semnificative de vegetație. Pentru a remedia problemele cauzate de vremea rea, echipele societăților care întrețin copacii, lucrează de dimineață până noaptea târziu. Săptămâna aceasta, personalul de specialitate s-a mobilizat pentru a contracara …
Citeste mai mult