Sâmbătă, 25 mai, în zona pietonală din centrul municipiului Zalău va avea loc Festivalul Pălincii, eveniment organizat de Cotidianul Magazin Sălăjean în parteneriat cu Primăria Zalău. Și-au anunțat participarea mai mulți producători de pălincă din județul nostru, băutură care a devenit un simbol în țară și străinătate. Vor avea loc prezentări, degustări, publicul este invitat să descopere povestea obținerii pălincii și o parte din secretele acestei băuturi atât de cunoscute. Desigur, festivalul va avea și o parte de concurs, cele mai bune sortimente urmând să fie premiate. Urmează să fie…
Articolul Se apropie Festivalul Pălincii apare prima dată în Magazin Sălăjean.
Citeste mai mult