La SCM Zalău se vorbeşte despre promovare de câţiva ani, iar în 2021, clubul zălăuan a fost la câteva secunde de o astfel de performanţă. Dacă în sezonul trecut, echipa zălăuană nu a prins nici măcar play-off-ul, în acest an, situaţia arată mult mai bine, cel puţin după ultima etapă din acest an. SCM Zalău ocupă locul întâi în Seria a X-a, cu 36 de puncte, având un avans de şapte lungimi faţă de ocupanta locului secund, CSM Olimpia Satu Mare. În ultima etapă din acest an, zălăuanii au învins,…
Citeste mai mult