În perioada 5-7 aprilie, șapte elevi din învățământul gimnazial și liceal, din trei unități școlare diferite (Colegiul Național Mircea cel Bătrân Constanța, Liceul Teoretic Ovidius Constanța și Școala Gimnazială Nr. 39 Nicolae Tonitza Constanța) vor reprezenta județul Constanța la Olimpiada Națională de Lingvistică Solomon Marcus, care se va desfășura la Ploiești, în județul Prahova. „Pentru pregătirea lotului constănțean, am beneficiat de …
Citeste mai mult