Biroul Electoral de Circumscripţie Judeţeană nr. 33 Sălaj a finalizat centralizarea datelor privind alegerile pentru membrii din România în Parlamentul European. Din numărul total al alegătorilor înscrişi în listele electorale permanente şi speciale, de 191.793, s-au prezentat la urne 113.343 persoane, numărul total al voturilor valabil exprimate fiind 107.532. Numărul voturilor valabil exprimate, la nivelul judeţului Sălaj, obţinute de fiecare listă de candidaţi sau candidaţi independenţi, se prezintă astfel: UDMR – 24.584, Alianţa PSD-PNL – 47.456, REPER – 4.849, Alianţa AUR – 14.982, PUSL – 458, Alianţa Dreapta Unită –…
Articolul Rezultatul alegerilor europarlamentare în Sălaj apare prima dată în Magazin Sălăjean.
Citeste mai mult