Anul 2023 a fost unul greu, cu scumpiri în lanț, cu rate mari la bănci. Dacă românii au făcut față cu greu cheltuielilor, băncile au avut un an prosper, cu mult profit.Au fost publicate profiturile băncilor din țara noastră.Acestea au fost adevărate maşini de făcut bani. Profitul lor a fost cu 31% mai mare faţă de 2022, an în care băncile înregistrau un profit record.În bani, asta înseamnă, pentru 2023, undeva la 18 miliarde de lei, în contextul deficitului bugetar cu …
Citeste mai mult