Profesor universitar de la Facultatea de Psihologie: „Nu este bine să ne comparăm copiii cu alți copii, ci să le evaluăm performanța în funcție de capacitățile lor personale”
Profesor universitar de la Facultatea de Psihologie: „Nu este bine să ne comparăm copiii cu alți copii, ci să le evaluăm performanța în funcție de capacitățile lor personale” Comparația socială poate conduce la depresie, așa că ar trebui să avem mare grijă ce întrebări le dăm copiilor noștri atunci când vin acasă de la școală. […]
Citeste mai mult