Primul eșec la Mondiale. România, fără replică în fața Danemarcei
Naționala României a pierdut derbiul grupei E cu Danemarca de la Campionatul Mondial de handbal feminin. România nu a făcut față Danemarcei, scor 23-39. Tricolorele lui Florentin Pera au terminat pe locul 2 Grupa E și vor merge în cu 2 puncte în grupele principale ale CM de handbal feminin.
În grupa principală de la Mondiale, România va juca 3 meciuri, împotriva echipelor din grupa F (Germania- 7 decembrie, ora 19.00, cu Japonia pe 9 decembrie de la ora 16.30 și cu Polonia pe 11 decembrie de la ora 19.00).
Articolul Primul eșec la Mondiale. România, fără replică în fața Danemarcei apare prima dată în Monitorul Expres – Stiri Brasov.
Citeste mai mult