Primăria Municipiului Mangalia a demarat lucrările la proiectul de reabilitare și modernizare a fostului Cinematograf „Pescăruș”, preluat de la RADEF „România Film”, într-o stare avansată de degradare. După realizarea expertizelor tehnice și a proiectelor de modernizare, primăria a depus cereri de finanțare atât pe programe guvernamentale, prin CNI, cât și pe axe de finanțare cu fonduri europene. În prezent, proiectul revitalizării fostului cinematograf se află în …
Citeste mai mult