Reprezentanţii Primăriei Constanţa au anunțat, miercuri, bilanțul celor două zile cu vânt puternic, când rafalele au depășit 100 km/h. Astfel, peste 1.000 de copaci au fost doborâţi, înclinaţi sau rupţi, mai mulți stâlpi au căzut și peste 50 de mașini au fost distruse.„În total, în cele două zile (19 şi 26 noiembrie) în care intensificările vântului au înregistrat viteze de peste 100 kilometri pe oră au fost dărâmaţi, înclinaţi sau rupţi peste 1.000 de …
Citeste mai mult