În ultimele trei zile, echipajele de salvatori din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență „Iancu de Hunedoara” au desfășurat 152 misiuni și intervenții. O pondere semnificativă a misiunilor este reprezentată de acordarea ajutorului medical de urgență, respectiv 119 astfel de solicitări. Cele mai multe cazuri au fost operate de către Detașamentul Deva: 25 intervenții, Detașamentul […]
Acest articol Peste 150 de intervenții și misiuni ale salvatorilor hunedoreni, în weekendul trecut a aparut prima data in Servuspress.
Citeste mai mult