Olimpia CSU Brașov a întrerupt seria neagră din LNBF . Reacția lui Dan Calancea după victoria cu CSM Târgu Mureș
Olimpia CSU Brașov a întrerupt seria de șase înfrângeri consecutive în Liga Națională de baschet feminin. În runda a 13-a a LNBF, penultima din prima fază a competiției, Olimpia Brașov s-a impus cu 66-53 în meciul disputat, astăzi, pe teren propriu cu CSM Tg Mureș. „Și in acest meci am folosit două jucătoare de 13 ani! Este vorba de Andra Ceușan si Alexandra Vicol. Andra a și punctat în meciul de astăzi. Mai avem un meci, în deplasare, cu U Cluj, apoi vom vedea cu cine vom juca în sferturi, Sepsi SIC sau Aradul. Vrem să facem o figură frumoasă si să terminam sezonul le un loc cât mai bun. Bine că se termină acest sezon, unul cu probleme cum nu ma avut în 30 de antrenor!”, a spus Dan Calancea. În ultima etapă a primei faze a LNBF, Olimpia CSU Brașov va juca pe 2 martie, în deplasare, cu Universitatea Cluj.
Articolul Olimpia CSU Brașov a întrerupt seria neagră din LNBF . Reacția lui Dan Calancea după victoria cu CSM Târgu Mureș apare prima dată în Monitorul Expres – Stiri Brasov.
Citeste mai mult