Patru autoturisme au fost implicate într-un accident rutier, luni, la orele prânzului, la intrare în Vitănești. O persoană a fost rănită, iar circulația a fost blocată.
O mașină care circula pe DE70 a lovit din spate un autoturism, care s-a izbit la rândul său de microbuzul din fața sa, după care a intrat pe contrasens și a lovit o altă mașină.
Veneam de la București către Alexandria, s-a oprit o coloană de tiruri, am oprit regulamentar în spatele lor. În spatele meu a intrat unul în mașina din spatele meu, care la rândul lui a intrat în mine și apoi a intrat pe contrasens și a lovit altă mașină, a relatat șoferul care conducea microbuzul.
O femeie de 32 de ani, pasageră într-unul dintre autoturisme, care acuza dureri, a fost preluată de echipajul SMURD și transportată la spital.
Unul dintre șoferi a suferit un atac de panică și a primit îngrijiri medicale la fața locului si a refuzat transportul la spital.
Cazul a rămas în atenția autorităților competente pentru cercetări.
The post O femeie a ajuns la spital, după un accident cu patru autoturisme, la ieșire din Vitănești FOTO first appeared on Cronica de Teleorman / Ştiri din Teleorman şi nu numai.
Citeste mai mult