O prahoveancă, Antofița Mocanu, a devenit campioană națională la aruncarea greutății. Ambițioasă și perseverentă, câmpineanca a reușit să-și mențină titlul câștigat anul trecut, înregistrând un nou record personal: 8,99 m, cu bila de 4 kg. Finala Campionatului Național de Atletism Master a avut loc sâmbătă, la Sala „Ioan Soter” din București, la eveniment participând sute […]
Articolul O atletă din Câmpina, campioană națională la aruncarea greutății apare prima dată în Observatorul Prahovean.
Citeste mai mult