Reprezentanții ISU Sibiu trag un semnal de alarmă cu privire la incendiile de vegetație din județul Sibiu. Numărul incendiilor de vegetație a crescut semnificativ de la un an la altul, în prima parte a anului 2024 fiind înregistrate peste 230 de cazuri. În cadrul ședinței a Colegiului Prefectural de marți, 18 mai, ISU Sibiu a […]
Numărul de incendii de vegetație s-a triplat în ultimul an, în județul Sibiu
Citeste mai mult