Duminică, obștea monahală de la schitul argeșean ”Sfântul Mare Mucenic Pantelimon”, aflat la cota 1000 pe Transfăgărășan, a primit în mijlocul ei pe arhiepiscopul Calinic. Cu această ocazie, ierarhul argeșean a oficiat slujba liturghiei în noul paraclis cu hramul ”Soborul Sfântului Ioan Botezătorul” construit la demisolul noii biserici. Schitul construit pe Transfăgărășan este așezat pe […]
Citeste mai mult