În acest moment se intervine în localitatea Pleșoi la sediul primăriei pentru localizarea și lichidarea unui incendiu. Focul a cuprins acoperișul construcției, pe o suprafață de aproximativ 150mp. Potrivit ISU Dolj, există posibilitatea de propagare la etajul1.Intervin pompierii militari doljeni cu:
4 Autospeciale de lucru cu apă și spumă;
1 Autospecială de lucru la înălțime;
1 Echipaj SMURD.Intervenția este în dinamică. Din fericire nu sunt înregistrate victime. Vom reveni cu amănunte.
Citește și: Șoferi vitezomani, surprinși de polițiștii mehedințeni
Citeste mai mult