Sâmbătă, 18 mai, a sosit, în premieră, în portul Constanța nava fluvială de pasageri L’Europe, cu pavilion francez. Are la bord 148 de turiști din mai multe țări printre care Franța, Belgia, Marea Britanie, Canada, etc.Programul turistic în orașul Constanța include: piața Ovidiu, Muzeul de Istorie Națională și Arheologie, Catedrala Ortodoxă Petru și Pavel. Turiștii se vor plimba pe faleză, de la Cazino spre Farul Genovez, vor face un popas în Centrul Vechi și vor …
Citeste mai mult