La finalul acestei săptămâni sunt programate meciurile contând pentru etapa a 4-a din Cupa Elitelor și Cupa de Tineret. În Cupa Elitelor U15, ACS Kids Tâmpa, echipă antrenată de Cristi Cristea va juca sâmbătă, de la ora 14.00, la Tărlungeni, cu Petrolul, meci contând pentru etapa a 4-a a Seriei 1- grupa B. Clasamentul grupei după trei etape disputate: 1. Dinamo 9p, 2. CSA Steaua 9p, 3. Kids Tâmpa 6p, 4. Gloria Buzău 3p, 5. Petrolul 0p, 6. LPS Buzău 0p.
La Cupa Elitelor U16, ACS Kids Tâmpa, echipă antrenată de Cristi Cristea, va juca sâmbătă, de la ora 12.00, la Tărlungeni, cu Petrolul, joc contând pentru etapa a 4-a a Seriei 1- grupa B. Clasamentul grupei: 1. CSA Steaua 9p, 2. Kids Tâmpa 9p, 3. Petrolul 4p, 4. Dinamo 4p, 5. Gloria Buzău 0p, 6. LPS Buzău 0p. În Cupa Elitelor U 17, ACS Kids Tâmpa Brașov (antrenor Ovidiu Mihai) va juca duminică, de la ora 14.00, în deplasare, cu Viitorul Cluj. Clasamentul Grupei A – VEST după trei etape: 1: 1. ACS Kids Tâmpa Brașov 7p. 2. AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 6p, 3. U Cluj 6p, 4. CFR Cluj 4p, 5. Sepsi OSK 3p, 6. Viitorul Cluj 0p. În Cupa de Tineret, ACS Kids Tâmpa (antrenor Liviu Negoiță) va juca duminică, de la ora 12.00, în deplasare, cu Viitorul Cluj. Clasamentul Grupei A Vest din Cupa de Tineret: 1. CFR Cluj 9p, 2. U Cluj 9p, 3. AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 6p, 4. Kids Tâmpa 3p, 5. Sepsi OSK 0p, 6. Viitorul Cluj 0p.
Articolul În acest weekend. Kids Tâmpa Brașov joacă în Cupa Elitelor și Cupa de Tineret apare prima dată în Monitorul Expres – Stiri Brasov.
Citeste mai mult