Inundații în comuna Cămărzana din județul Satu Mare. Curțile și grădinile sunt sub ape din cauza ploilor abundente ce s-au abătut, marți, asupra județului Satu Mare.
Curțile oamenilor din Cămărzana, dar și grădinile au ajuns să fie acoperite de apă, iar potrivit meteorologilor, precipitații abundente sunt așteptate cel puțin până la ora 23.00.
Ploile au creat probleme și în alte localități din județ, dar și în municipiul Satu Mare.
Județul Satu Mare rămâne sub Cod galben de vreme severă, iar meteorologii anunță averse, intensificări ale vântului, vijelii, căderi de grindină și descărcări electrice.
@portalsm
Inundații în Cămârzana. Curți și grădini sub ape
♬ Epic News – DM Production
CITEȘTE ȘI:
FOTOGALERIE. Ploi abundente în Satu Mare. Străzi acoperite de apă într-o localitate din județ
FOTO. Străzi pline de apă în Satu Mare. A fost inundat și pasajul de pe Botizului
Satu Mare rămâne sub avertizare de vreme severă. Vijelii și grindină