Președintele Partidului Social Democrat (PSD) Satu Mare și candidatul formațiunii la președinția Consiliului Județean, Mircea Govor, a participat la evenimentul de lansare a candidaturii lui Eugen Binder pentru funcția de primar al municipiului Carei.
,,Am avut plăcerea de a participa la lansarea candidaturii colegului nostru, Eugen Binder, pentru funcția de primar al orașului Carei. Suntem mândri să îl avem în echipa noastră pe Eugen Binder – nu doar un candidat, ci un lider cu viziune și dedicare pentru binele orașului Carei”, a transmis Mircea Govor.
Eugen Binder are un plan ambițios pentru viitorul Careiului, cu proiecte esențiale pentru dezvoltarea comunității:
Modernizarea Spitalului Municipal Carei;
Combaterea consumului de droguri și a violenței în școli;
Îmbunătățirea infrastructurii;
Actualizarea Planului Urbanistic General;
Dezvoltarea unui parc industrial;
Oraș atractiv pentru tineri.
,,Aceste inițiative vor deschide noi capitole în istoria acestei comunități minunate. Ne bazăm pe susținerea voastră, a comunității, pentru a-l ajuta pe Eugen Binder să câștige această importantă poziție și să aducă progres și prosperitate în Carei. Faptele fac diferența! Împreună pentru viitor”, a mai spus Mircea Govor.
Comandat de Partidul Social Democrat – PSD Organizația Satu Mare – Executat de SC Portal Satu Mare SRL., – portal: www.portalsm.ro, – COD mandatar financiar coordonator: 21240002
Citeste mai mult