Duminică, la ora 16.57, H. Ionel (45 de ani), din Marginea, în timp ce conducea un autoturismul marca Fiat, pe DN17A, în interiorul comunei Marginea către Sucevița, din cauza neadaptării vitezei bărbatul a pierdut controlul asupra direcției de mers, autoturismul a părăsit partea carosabilă și s-a oprit în șanțul de pe sensul opus de mers.
În urma impactului, a rezultat avarierea autoturismului, precum și vătămarea corporală ușoară a conducătorului auto, acesta fiind transportat cu ambulanța la Spitalul Rădăuți unde a fost diagnosticat cu „traumatism cranio-facial, traumatism toraco-abdominal”, ulterior fiind transferat la Spitalul Clinic Județean Suceava. H. Ionel a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind 0,99 mg/l alcool pur în aerul expirat. Bărbatul a fost testat și cu aparatul drugtest, rezultatul fiind negativ.
În urma verificărilor efectuate în bazele de date, polițiștii au aflat că individul nu posedă permis de conducere și, mai mult, mașina pe care o conducea era furată de la un bărbat care tocmai intrase într-un magazin din Marginea.
Polițiștii au întocmit pe numele lui H. Ionel dosar penal pentru săvârşirea infracţiunilor de „vătămare corporală din culpă”, „conducerea unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe”, „conducerea unui vehicul fără permis de conducere” și „furt în scop de folosință”.
The post Fără permis și extrem de beat, un bărbat de 45 de ani a furat o mașina și a ajuns cu ea într-un șanț appeared first on Obiectiv de Suceava.
Citeste mai mult