Doi elevi din Lugoj s-au luat la bătaie în curtea școlii. A fost nevoie de intervenția polițiștilor, care l-au și reținut pe unul dintre adolescenți.
„La data de 10 iunie, în jurul orei 9:30, polițiștii municipiului Lugoj au fost sesizați cu privire la faptul că în curtea unei unități școlare din Lugoj, ar fi avut loc o altercație între doi elevi. Polițiștii s-au deplasat la fața locului, unde au constatat că cele sesizate se confirmă, respectiv un tânăr, în vârstă de 18 ani, în timp ce se afla în curtea unității școlare ar fi fost agresat de către un alt tânăr de aceeași vârstă”, a transmis IPJ Timiș.
Unul dintre tineri a fost reținut pentru 24 de ore pentru lovirea sau alte violențe și tulburarea ordinii și liniștii publice.
Revenim cu detalii!
Citeste mai mult