În cadrul evenimentului „Săptămâna Școala în Siguranță”, polițiștii de prevenire, siguranță școlară și ordine publică, alături de reprezentanți ai Inspectoratului Județean de Jandarmi Covasna și ai Agenției Naționale Împotriva Traficului de Persoane au fost prezenți, miercuri și joi, în rîndul elevilor de la Școala Gimnazială „Ady Endre” și de la Liceul Tehnologic „Constantin Brâncuși”, ambele […]
Articolul Educație și protecție: experiența săptămânii „Școala în siguranță” apare prima dată în Mesagerul de Covasna.
Citeste mai mult