Dr. Dan Moraru, în continuare managerul Spitalului Clinic de Pneumoftiziologie şi Boli Infecţioase Braşov. Spitalul Clinic de Pneumoftiziologie şi Boli Infecţioase Braşov va fi condus în următorii patru ani de acelaşi manager, dr. Dan Moraru, cel care are o activitate neîntreruptă în fruntea instituţiei din anul 2010.
Miercuri, 29 noiembrie, managerul a fost reconfirmat pe post, odată cu semnarea de către preşedintele Consiliului Judeţean Braşov, Todorică-Constantin Şerban, a Dispoziţiei de numire în funcţie, urmând să fie încheiat contractul de management.
Preşedintele CJ l-a felicitat pe dr. Dan Moraru atât pentru promovarea cu brio a concursului de ocupare a funcţiei de manager, cât şi pentru activitatea desfăşurată până în prezent şi pentru viziunea sa în ceea ce priveşte dezvoltarea serviciilor medicale în cadrul unităţii spitaliceşti.
Absolvent al Facultăţii de Medicină Generală din cadrul Universităţii „Transilvania” Braşov, Dan Moraru deţine diploma de Master în Managementul Sănătăţii Publice şi a Serviciilor de Sănătate la Universitatea de Medicină şi Farmacie „Carol Davila” București, instituţie academică unde a obţinut şi titlul de Doctor în Științe Medicale, specialitatea Medicină Socială. Dr. Dan Moraru a absolvit programele de Management spitalicesc şi Management al calității în spitale, ale Școlii Naționale de Sănătate Publică, Management și Perfecționare în Domeniul Sanitar din București.
Articolul Dr. Dan Moraru, în continuare managerul Spitalului Clinic de Pneumoftiziologie şi Boli Infecţioase Braşov apare prima dată în Monitorul Expres – Stiri Brasov.
Citeste mai mult