Că aproape toți tinerii se gândesc la facultate nu este rău, dar problema este alta. Nu toți sunt capabili de facultate, iar angajatorii din mediul privat sunt tot mai interesați de meseriași bine pregătiți, nu de simpli posesori de diplome universitare. Cea mai bună dovadă vine exact de la Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Sălaj, instituție potrivit căreia, în județ sunt disponibile în această perioadă 124 de locuri de muncă. Cele mai multe sunt pentru muncitori necalificați (45), pentru cei cu profesia de electrician (13), confecţioner articole din…
Articolul Criză de electricieni în Sălaj apare prima dată în Magazin Sălăjean.
Citeste mai mult