Clubul CFR 1907 Cluj anunţă încheierea colaborării cu portarul Cristi Bălgrădean, al cărui contract a ajuns la final. Venit în Gruia în vara anului 2020, Bălgrădean a apărat poarta echipei clujene în 66 de partide, dintre care 20 în competiţiile europene.
Cristi Bălgrădean a rupt tăcerea
Bălgrădean (36 de ani) îi reproșează antrenorului Dan Petrescu că nu a avut mai multă încredere în el.„Eram prin februarie-martie, iar contractul meu expira în iunie. A doua zi după discuție am prelungit contractul cu CFR Cluj pe încă doi ani. Numai că după episodul ăla parcă am simțit că se aștepta ca la cea mai mică greșeală să fiu scos. Tot timpul parcă am jucat cu sabia deasupra capului. Și la prima greșeală m-a scos din poartă. Antrenor era Dan Petrescu. Cred că după ce am semnat prelungirea contractului am mai jucat o lună și jumătate, apoi am fost scos din poartă. Consider că nu meritam. Per total au fost patru ani frumoși. Am câștigat trofee, a fost un grup bun de jucători, s-au creat niște prieteni frumoase”, a declarat portarul, conform fanatik.ro. Bălgrădean a mai evoluat în carieră, printre alte echipe, la FC Brașov, Dinamo, CS Universitatea Craiova şi FCSB.
Articolul Cristi Bălgrădean a plecat de la CFR Cluj și îl atacă pe Dan Petrescu. ”La prima greșeală m-a scos din poartă” apare prima dată în Monitorul Expres – Stiri Brasov.
Citeste mai mult