O treime din sibienii diagnosticaţi în ultima săptămână cu pneumonii au fost internaţi în spitalele din judeţ, medicii înregistrând o creştere a numărului de pacienţi cu pneumonii şi gripă, informează un comunicat de presă transmis, marţi, de Direcţia judeţeană de Sănătate Publică (DSP). “Numărul pneumoniilor este în creştere uşoară, cu 17 cazuri (619, faţă de […]
Creștere îngrijorătoare a pneumoniilor la Sibiu. O treime din cei diagnosticați au fost internați în spital
Citeste mai mult