Corvinul a produs marea surpriză în sferturile Cupei României. Umilință totală pentru CFR Cluj și Adrian Mutu
Corvinul Hunedoara (Liga 2) a dat de pământ cu CFR Cluj în Cupa României. Echipa lui Florin Maxim i-a aplicat o umilință teribilă celor de la CFR Cluj, scor 4-0 și s-a calificat în semifinalele Cupei României. Golurile unei victorii istorice pentru Corvinul au fost marcate de Lică 43, Marius Coman 51, Pîrvulescu 67 și Pop 90+2. Clujenii au jucat în inferioritate numerică încă din minutul 11, când Panagiotis Tachtsidis a fost eliminat. Corvinul va juca în semifinale cu învingătoarea dintre FCU Craiova și FC Voluntari.
Cupa României, sferturi de finală
Marți, 2 aprilie
Corvinul Hunedoara – CFR Cluj 4-0
Miercuri, 3 aprilie
ora 18:00 FC U Craiova 1948 – FC Voluntari, ora 18.00
U Cluj – Hermannstadt, ora 21.00
Joi, 4 aprilie
Universitatea Craiova – Oțelul, ora 21.00
Articolul Corvinul a produs marea surpriză în sferturile Cupei României. Umilință totală pentru CFR Cluj și Adrian Mutu apare prima dată în Monitorul Expres – Stiri Brasov.
Citeste mai mult