Corona Brașov și-a aflat programul ediției viitoare a Diviziei A1 | Primul meci al campioanei, acasă, cu Știința Bacău. Augusto Colito continuă la Brașov
Corona Brașov, campioana României, și-a aflat programul Diviziei A1 la volei masculin, ediția 2024/2025. Sezonul Diviziei A1 va începe pe 5 octombrie. Până atunci este programată Supercupa României, pe 28 septembrie. În prima etapă a campionatului, elevii lui Laurențiu Lică vor juca acasă cu Știința Bacău. Supercupa României, competiție care va deschide stagiunea, este programată în 28 septembrie, iar în 24 noiembrie sunt prevăzute dispute în Cupa României.
Programul Coronei în turul campionatului
ETAPA 1
Corona Brașov v Știința Bacău
ETAPA 2
Corona Brașov v SCM Zalău
ETAPA 3
Știința București v Corona Brașov
ETAPA 4
Corona Brașov v Steaua București
ETAPA 5
Rapid București v Corona Brașov
ETAPA 6
Corona Brașov v SCM U Craiova
ETAPA 7
Dinamo București v Corona Brașov
ETAPA 8
Corona Brașov v CSM Constanța
ETAPA 9
Unirea Dej v Corona Brașov
ETAPA 10
Corona Brașov v Arcada Galați
ETAPA 11
Știința Baia Mare v Corona Brașov
Augusto Colito continuă la Corona Brașov
Altfel, Laurențiu Lică a reușit să-l convingă pe Augusto Colito să semneze un nou contract cu Corona Brașov. „Augusto Colito rămâne încă un sezon la Corona Brașov. ”Sunt fericit să continui încă un sezon la Brașov, a fost un sezon uimitor pentru mine personal și pentru echipă. Am făcut ceva cu adevărat special, ceva ce este aproape imposibil de realizat. Sper să păstrăm acest parcurs și în sezonul următor, pentru a da tot ce am mai bun pentru club și oraș!”. Augusto este cel mai bun marcator al echipei noastre, al 3-lea cel mai bun marcator din sezonul 2023/2024 cu 494 puncte (la egalitate cu locul 2). De asemenea, el fost desemnat MVP-ul finalei campionatului și este component al lotului național al Spaniei”, precizează clubul brasovean.
Articolul Corona Brașov și-a aflat programul ediției viitoare a Diviziei A1 | Primul meci al campioanei, acasă, cu Știința Bacău. Augusto Colito continuă la Brașov apare prima dată în Monitorul Expres – Stiri Brasov.
Citeste mai mult