În data de 23 mai, Serviciul de Investigații Criminale au reținut un bărbat în vârstă de 50 de ani și un tânăr de 23 de ani, ambii din localitatea Halmășd, județul Sălaj, condamnați la închisoare. Tribunalul Sălaj a emis pe numele acestora câte un mandat de executare a unei pedepse private de libertate. Bărbatul de 50 de ani a fost condamnat la șase ani și șase luni, iar tânărul la cinci ani și șase luni de închisoare, ambii în regim de detenție, pentru comiterea infracțiunii de tentativă de omor. Tot…
Articolul Condamnați la închisoare pentru viol și tentativă de omor apare prima dată în Magazin Sălăjean.
Citeste mai mult