Conform situației hidrometeorologice actuale şi prognozei meteorologice pentru următoarele 72 de ore, hidrologii I.N.H.G.A. au instituit Codul Portocaliu începând de mâine, 1 decembrie, ora 3:00, până duminică, la prânz. În acest context vor fi vizate râuri din bazinele hidrografice: Someşul Mic (judeţele: Bihor şi Cluj), Crişul Repede (judeţele: Cluj şi Bihor), Crişul Negru (judeţele: Bihor […]
Citeste mai mult