Cetate Râșnov a încheiat stagiul de pregătire de la Cătrușa (Covasna) cu un meci amical, disputat, astăzi, la Sfântu Gheorghe, cu Sepsi OSK II. După un joc disputat, covăsnenii lui Vali Suciu s-au impus cu 1-0. Golul victoriei lui Sepsi OSK II a fost marcat de Iustin Grigore. Cetate Râșnov: Chiriac- Rusu, Burlacu, Leonte, Voicu – Toderașcu, Drugă, Vîrlan – Nicoloiu, Roșu, Lupan. După pauză, Petre Lucian a rulat toți jucătorii disponibili. „A fost un test util ținând cont că venim după o perioadă de acumulări“, a spus antrenorul râșnovenilor. În prima etapă a sezonului de primăvară, Cetate Râșnov va juca în deplasare, cu Olimpic Zărnești (sâmbătă, 9 martie).
Articolul Cetate Râșnov a pierdut ultimul amical din cantonament, 0-1 cu Sepsi OSK II apare prima dată în Monitorul Expres – Stiri Brasov.
Citeste mai mult