Președintele PNL Olt, deputatul Gigel Știrbu, nu este, nici pe departe, adeptul variantei listelor comune de candidați PSD-PNL pentru alegerile pentru Parlamentul României.
El a declarat, marți, într-o conferință de presă, că PNL Olt ar fi dezavantajat de o asemenea variantă și că, de altfel, nici nu crede că în coaliție ar putea fi luată o asemenea decizie.
„Nu cred că vor fi liste comune, cred că ar fi o eroare dacă s-ar întâmpla așa. Cele două partide au electorate diferite și ele trebuie să își maximizeze șansele candidând pe liste separate.
În Olt, eu cred că ne-ar dezavantaja listele comune”, a declarat Gigel Știrbu.
Citeste mai mult