ACS Sepsi-SIC Sfântu Gheorghe a obţinut prima sa victorie în Grupa A a Euroligii feminine de baschet, una dramatică, 86-85 (20-23, 15-20, 25-16, 26-26) cu echipa franceză LDLC ASVEL Feminin Lyon, miercuri seara, pe teren propriu. Campioana României, la prima sa participare în Euroligă, era singura formaţie din grupă fără victorie, după şase etape. Bulgăroaica […]
Articolul Baschet feminin: Sepsi-SIC Sfântu Gheorghe a obţinut prima sa victorie în Euroligă apare prima dată în Mesagerul de Covasna.
Citeste mai mult