Cheltuielile de funcționare sunt asigurate până în luna iulie și apoi municipalitatea se bazează pe o serie de rectificări, dar și pe unele încasări la bugetul local. Asta au aflat băimărenii la ședința de Consiliu Local de azi, 12 februarie, ședință în cadrul căreia va fi votat bugetul pe anul în curs. Băimărenii au aflat că Baia Mare este „strâmtorată” din punct de vedere financiar.
S-a vorbit de reformă la Minaur, club care așteaptă tot timpul cu mâna-ntinsă să primească bani de la bugetul local. Lucrurile trebuie să se schimbe la Minaur, dacă nu vrem să ajungem la alte lucruri mai grave. ”Minaur a fost un fel de sac fără fund” – a spus primarul interimar al Băii Mari. Prin acest proiect de buget se va ajunge undeva la 14 milioane de lei pentru Minaur, bani care vor acoperi o parte din salariile restante la club.
Dragoș HOJDA
The post AZI VOT PE BUGET – Baia Mare are asigurate cheltuielile de funcționare până în iulie appeared first on ZiarMM.
Citeste mai mult